Profesjonalna ochrona przed potem


Wbrew pozorom, potliwość stóp to nie tylko problem, który pojawia się latem. Zimą, przy wielogodzinnym noszeniu ciężkiego obuwia, kozaków z ociepleniem i grubych skarpet, nasze stopy także wydzielają sporą ilość potu. Jak temu zaradzić?

Dlaczego stopy się pocą?
Kiedy jest nam ciepło, organizm poprzez skórę wydziela wodę która parując, powinna chłodzić i przynosić ulgę. Kiedy jednak na nogach mamy obuwie, którego zadaniem jest nieprzepuszczanie powietrza, dochodzi do zaparzenia się stopy. W konsekwencji możemy obserwować odciski, odparzenia, grzybice, a także nieprzyjemny zapach.

Dezodorant do stóp to konieczność
Mając to na uwadze, warto jest zaopatrzyć się w dezodorant do stóp, który nie tylko uchroni nasze buty przed nabieraniem nieprzyjemnego zapachu, ale także będzie działał profilaktycznie. Dzięki hamowaniu wydzielania się potu, zmniejszamy prawdopodobieństwo występowania grzybicy, ponieważ nie tworzymy atrakcyjnego dla grzybów środowiska. Zwiększamy także pewność siebie w sytuacjach, w których koniecznie jest ściągnięcie obuwia. Przedłużamy także żywotność naszych butów, które – gdy przepocone – często muszą zostać wyrzucone.

Jak wybrać dezodorant do stóp?
Najlepiej poszukiwać dezodorantów sprawdzonych marek, o uznanej renomie, jak np. Neutrogena. Bazują one na składnikach, których działanie zostało potwierdzone oraz udowodniono, że jest bezpieczne dla ludzkiej skóry. Wiele z tych produktów posiada także dodatkowe substancje pielęgnujące, które zmniejszają rogowacenie naskórka i sprawiają, że nasze stopy zachowują atrakcyjny wygląd.